KURUMSAL

Tarihçe

Yönetim kurulu başkanımız Mustafa Coşkun tarafından Perşembe pazarında 100 m2 alan üzerine kurulan Coşkun Group, 1983 yılında demir çelik ticaretine adım atmıştır. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda hizmet kalitesini arttırmak amacı ile 1990 yılında ithalata başlamış ve edindiği ticari birikimi sürekli ve doğru yatırımlarla artırarak günümüz demir çelik sektörünün önde gelen firmaları arasına girme başarısını göstermiştir. Kuruluşundan bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyen firmamız bugün başta insaat, makine, otomotiv, inşaat, çelik konstrüksiyon ve imalat olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösteren yüzlerce müşterisine, kendi üretimi olan ürünleri yanı sıra iç ve dış piyasadan temin ettiği ürünlerle hizmet sunmaktadır.

Vizyon & Misyon

Önce insana yatırımdır.Başlangıçta küçük bir şirket iken birbirimizle kurmuş olduğumuz aile bağlarımızı kurumsal bir kimliğe taşımaktayız.Ülkemizi demir çelik piyasası açısından son derece avantajlı bir coğrafik konumda görüyor ve orta - uzun vadeli stratejilerimizi yakın komşularımıza daha fazla ihracat yapacak şekilde hazırlıyoruz.
Demir çelik sektörünün son yıllarda en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak başarının sırrını biliyoruz; kalite, uygun fiyat, geniş ürün yelpazesi ve süreklilik. Misyonumuz; tedarik olanaklarımızın köklerini daha da derinlere yaymaktadır. Bu amaçla edinmiş olduğumuz sıcak ve soğuk hadde tesislerimizde üniversitelerimizden destek alarak daha yüksek kaliteyi, daha düşük maliyetle elde etme araştırmalarımızı genişleterek sürdüreceğiz. Ürün yelpazemiz içerisine yeni kalemleri ekleyerek ve stratejik stok seviyelerimizi kontrol altında tutarak piyasamızın en güçlü tedarikçilerinden biri olmaya devam edeceğiz.

Değerlerimiz

  • Ülkemize ve toplumumuza artı değer katmak,
  • Sürekli öğrenme ve gelişme için kaynak yaratmak,
  • Daima "en iyi" ve "en güvenilir" olmak,
  • Yetkin insan kaynağımızın en önemli sermayemiz olduğunun bilincinde olmak,
  • Kaliteden ödün vermeden üretmek,
  • Deneyimlerimizle yeni katma değerler yaratmak.

Çevre Politikamız

Bugün ne ekersek gelecek kuşaklar yarın onu biçecekler. Her dikilen ağaç, her kazandırılan yeşil alan dünyaya, insanlığa, kendimize ve çocuklarımıza hediyedir.
Coşkun Group yürürlükte bulunan çevreyle ilgili mevzuat ve idari düzenlemelere, kendiliğinden tabi olduğu şartlara havanın, suyun ve toprağın kirlenmesinin önlenmesi için gerekli kaynaklarını kullanmaya özen gösterir.
Faaliyetler sırasında oluşan atıkları kontrol altına alıp, azaltmayı ve uygun şekilde bertaraf etmeyi sağlar.